Rozmiar tekstu-+=

Włodarczyk Roman

Jestem specjalistą fizjoterapii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Od początku studiów, związany byłem z medycyną i sportem. Rozwinąłem umiejętności pracy zarówno z osobami zdrowymi, które chcą poprawić swój stan fizyczny, jak i z pacjentami. Po zakończeniu studiów kontynuowałem kształcenie podyplomowe z certyfikowanych metod fizjoterapeutycznych.
Dziś moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe pozwala mi na kompletne przeprowadzanie pacjenta przez okres fizjoterapii, zdrowienia oraz powrotu do pełnej sprawności i formy fizycznej w drodze terapii, medycznego treningu funkcjonalnego i treningu sportowego.
Dzisiejszy stan wiedzy na temat procesów zdrowienia wymaga stosowania różnorodnych technik terapeutycznych. Podejście eklektyczne wymaga znajomości wielu metod terapeutycznych. Z tego powodu staram się moją wiedzę wciąż poszerzać aby skutecznie pomagać swoim pacjentom.

Kierownik rehabilitacji, Specjalista fizjoterapii

Metody
W mojej pracy stosuję przede wszystkim metody:

Terapii manualnej wg Szkoły Niemieckiej. Jest to forma terapii oparta o badanie manualne i wnioskowanie kliniczne. Stosuje się ją w celu leczenia dysfunkcji nerwowo-mięśniowo-szkieletowych.
Głównymi technikami leczniczymi są trakcja, mobilizacja i manipulacja. Uzupełnieniem jest trening medyczny funkcjonalny.
Wszystko oparte jest o dowody naukowe (Evidence Based Medicine)

Terapii McKenzie, która jest mechanicznym diagnozowaniem i leczeniem bólów kręgosłupa i stawów obwodowych.
W trakcie szczegółowego wywiadu i badania określa się kierunkową ruchu leczniczą, zgodnie z którą przeprowadza się terapię.
Istotnym elementem terapii jest profilaktyka nawrotów bólu. Wiedzę tą pacjent uzyskuje w trakcie spotkań terapeutycznych.

PNF to proprioceptywna nerwowo-mięśniowa stymulacja.
Jest to koncepcja, której zasady pracy z pacjentem skoncentrowane są na odzyskaniu najwyższej możliwej funkcji potrzebnej pacjentowi do czynności dnia codziennego, powrotu do pracy, powrotu do swoich zainteresowań.