Rozmiar tekstu-+=

Rehabilitacja ścięgna Achillesa

25.06.2024

Ścięgno Achillesa (piętowe) jest największym ścięgnem w organizmie człowieka. Umożliwia ono zginanie stopy, ruch wykonywany podczas chodu czy biegu, a także stawanie na palcach. Ze względu na swoje umiejscowienie i pełnione funkcje ścięgno Achillesa mimo solidnej budowy często ulega urazom. W wyniku przeciążenia w ścięgnie może powstać stan zapalny. Czasami dochodzi też do jego uszkodzenia częściowego, czy zerwania – wówczas wymagana jest rekonstrukcjia chirurgiczna. Zarówno podczas leczenia stanu zapalnego, jak i po zabiegu duże znaczenie ma rehabilitacja ścięgna Achillesa.

Komu potrzebna jest rehabilitacja ścięgna Achillesa?

Jak już wspomniano, rehabilitacja ścięgna Achillesa ma bardzo duże znaczenie dla przywrócenia pacjentowi pełnej sprawności po urazach i po zabiegu rekonstrukcyjnym. Ponadto jest niezwykle pomocna w leczeniu stanów zapalnych. Narażone na występowanie tego rodzaju urazów są przede wszystkim osoby wyczynowo i amatorsko uprawiające sport, szczególnie wymagający wykonywania wyskoków, zmian kierunku ruchu, a więc np. lekkoatletykę, siatkówkę, koszykówkę czy tenisa. Warto wiedzieć, że w przypadku pojawienia się bólu lub innych objawów uszkodzenia ścięgna Achillesa należy podjąć natychmiastowe leczenie.

Na czym polega rehabilitacja ścięgna Achillesa?

Dokładny zakres rehabilitacji ścięgna Achillesa zależy od indywidualnego przypadku. Wszystkie urazy tego obszaru wymagają unieruchomienia, co oznacza konieczność późniejszego wykonywania określonych ćwiczeń w celu przywrócenia ruchomości i ponownego zbudowania siły mięśni otaczających ścięgno. Coraz częściej w rehabilitacji ścięgna Achillesa stosuje się też zaawansowane zabiegi przyspieszające rekonwalescencję po urazie.

Rehabilitacja ścięgna Achillesa w CM Białołęka

Oferta CM Białołęka obejmuje kompleksową rehabilitację ścięgna Achillesa. Współpracujemy z pacjentami z różnymi dolegliwościami obejmującymi ten fragment układu ruchu i zapewniamy im indywidualnie dobraną terapię. Oferta skierowana jest do mieszkańców całej Warszawy i okolic. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Umów wizytę 📞 22 741-60-58

Zespół Centrum Medycznego Białołęka

« Wróć do listy artykułów