Rozmiar tekstu-+=

Terapia blizn poporodowych i po cesarskim cięciu w Centrum Medycznym Białołęka

22.05.2024

Blizna jest wynikiem procesu gojenia rany, składającym się z tkanki łącznej włóknistej. Charakteryzuje się innym kolorem, wytrzymałością, elastycznością i reakcją na promieniowanie słoneczne w porównaniu do zdrowej skóry. Powstawanie blizny to naturalny etap gojenia, podczas którego zachodzi wiele ważnych reakcji, które powinny przebiegać bez zakłóceń. Poprzez odpowiednią profilaktykę poporodową i pracę z blizną, minimalizujemy oraz zapobiegamy dolegliwościom, które mogą wystąpić po cesarskim cięciu. Fizjoterapia powinna wspierać ten proces, bez niepotrzebnej ingerencji.

Czynniki wpływające na wygląd blizny

Wpływ na kształtowanie się blizny mają wiek, jej lokalizacja i rozmiar, jakość procesu gojenia, choroby współistniejące (takie jak cukrzyca czy inne zaburzenia metaboliczne), zakażenia czy infekcje, czynniki genetyczne i stosowane leki.

Jak pomóc w gojeniu blizny

Ważne jest wspomaganie procesu gojenia i regeneracji blizny, angażując się także w terapię tkankową pod nią. Terapia powinna być holistyczna, obejmując całą okolicę dotkniętą blizną, np. terapia po cesarskim cięciu powinna uwzględniać również pracę nad całą okolicą brzucha, mięśni dna miednicy oraz nad układem oddechowym.

Rola fizjoterapii

Fizjoterapeuta oceni bliznę i otaczające tkanki, proponując odpowiednie metody terapeutyczne zgodnie z czasem, jaki minął od powstania blizny. Wizyta u fizjoterapeuty może zapobiec powikłaniom, takim jak zrosty czy bóle miednicy, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą nawet w późniejszym okresie po powstaniu blizny.

Oferta terapii blizn w Centrum Medycznym Białołęka

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty terapii blizn po porodzie i po cesarskim cięciu w Centrum Medycznym Białołęka. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci oferują profesjonalną opiekę i holistyczne podejście, przyspieszając proces gojenia i minimalizując ryzyko powikłań. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów na każdej wizycie.

Terapia blizn prowadzona jest w ramach terapii dna miednicy w uroginekologii

Badanie i terapię wykonujemy w naszych placówkach:

📍przy ul. Książkowej 10 w Warszawie
📍przy ul. Norwida 2 w Legionowie

Koszt pierwszej wizyty (do 60 min) – 210,00 zł
Koszt kolejnej wizyty (do 45 zł) – 190 zł

Im szybciej rozpoczniesz terapię, tym lepsze będą efekty, dlatego zadzwoń i umów się na wizytę już dziś!

📞 Zadzwoń teraz: 22 741 60 58

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku ➡️ https://www.facebook.com/cmbial

Zespół Centrum Medycznego Białołęka


« Wróć do listy artykułów