Rozmiar tekstu-+=

NOWY OŚRODEK REHABILITACJI DLA DZIECI LEGIONOWIE

26.06.2019

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością informujemy o otwarciu nowej placówki w Legionowie.

Od 1 lipca 2019 r. będziemy w niej świadczyć (w ramach umowy z NFZ – bezpłatnie) usługi medyczne w zakresie rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w oddziale dziennym. Jeśli potrzebny Państwu wysoko wykwalifikowany fizjoterapeuta dla dzieci – Legionowo to lokalizacja, w której z pewnością uzyskacie profesjonalną pomoc.

Rehabilitacja przeznaczona jest dla dzieci:

• z grupy wysokiego ryzyka ciążowo – porodowego;
• z wrodzonymi wadami rozwojowymi układu nerwowego;
• z zaburzeniami koordynacji ruchowej pochodzenia centralnego;
• z zespołami aberracji chromosomów (np. zespół Downa);
• ze spektrum autyzmu;
• z trwałymi dysfunkcjami aparatu ruchu (np. dziecięce porażenie mózgowe, miopatie, zaniki nerwowo – mięśniowe, następstwa chorób urazowych i zapalnych OUN);
• z nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym o ustalonej lub bez ustalonej etiologii;
• z wrodzonymi wadami rozwojowymi wielu układów;
• z wrodzonymi wadami układu mięśniowo-kostnego;
• z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Z refundowanych usług mogą skorzystać:

• dzieci do 7. roku życia z zaburzeniami wieku rozwojowego;
• dzieci od 8. do 18. roku życia z zaburzeniami wieku rozwojowego;
• osoby dorosłe (do ukończenia 25. roku życia.) po przedstawieniu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Fizjoterapeuta dla dzieci – Legionowo

Aby skorzystać z usług naszego oddziału Pacjent posiadać musi skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (tj. takiego, który pracuje w ramach umowy z NFZ) z oddziału lub poradni: neonatologii, rehabilitacji, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurologii, reumatologii, chirurgii dziecięcej, endokrynologii dziecięcej, diabetologii dziecięcej bądź lekarza POZ.

Zapisy uruchomione zostaną 1 lipca, ale już możecie Państwo udać się do lekarzy swoich dzieci (specjalisty lub lekarza POZ – patrz wyżej) po skierowanie. Skierowanie może zostać wypisane na druku, którym dysponuje lekarz, lub na naszym firmowym formularzu -wysyłamy je w wiadomości prywatnej.

ZAPRASZAMY!

usługa dostępna Legionowo, ul Mikołaja Kopernika 9

Rehabilitacja dzieci – Legionowo

Szybkie wdrożenie rehabilitacji u dzieci z wadami wrodzonymi i zaburzeniami wieku rozwojowego pozwala na osiągnięcie niewiarygodnych wprost efektów terapeutycznych. Kiedy rehabilitacja jest prowadzona fachowo, z dostępem do odpowiedniego zaplecza oraz z odpowiednią regularnością Mali Pacjenci szybko rozwijają nowe umiejętności ruchowe, w efekcie czego zyskują większą sprawność i niezależność w późniejszym życiu.

To właśnie z myślą o nich CMB uruchomiło nowy Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci w Legionowie. Zadaniem naszej placówki jest pomoc najmłodszym i ich rodzicom w codziennych staraniach o lepsze jutro. Naszą ofertę kierujemy do Pacjentów posiadających skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Rehabilitacja dzieci w Ośrodku CMB Legionowo odbywa się w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w ramach usług odpłatnych.

Rehabilitacja – zapisy

Rodziców zainteresowanych skorzystaniem z oferty Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci CMB zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w umówieniu dogodnego terminu pierwszej wizyty. Nasz fizjoterapeuta dla dzieci to doświadczony i wykwalifikowany specjalista z odpowiednim podejściem do Małego Pacjenta. Dzięki temu terapia przebiega w przyjemniej atmosferze i przynosi możliwie najlepsze rezultaty.

« Wróć do listy artykułów